خانه / امنیتی-انتظامی و حوادث / فرمانده انتظامی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه: افزایش سرقت بانک ها/ قتل های استان، خانوادگی بودند

فرمانده انتظامی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه: افزایش سرقت بانک ها/ قتل های استان، خانوادگی بودند

فرمانده انتظامی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه:

افزایش سرقت بانک ها/ قتل های استان، خانوادگی بودند

سفیرتنگستان: فرمانده انتظامی استان بوشهر در نشست با اصحاب رسانه، رسانه ها را مهمترین عامل ایجاد احساس امنیت در جامعه دانست و عنوان داشت: نیروی انظامی  می تواند در ایجاد امنیت در جامعه تاثیر داشته باشد، اما ایجحد این امنیت، بدون داشتن احساس داشتن آن، موثر نخواهد بود.

به گزارش سفیرتنگستان؛ وی خطاب به رسانه ها گفت: اصحاب رسانه می توانند با انعکاس ویژگی های خوب جامعه، احساس امنیت را در بین مردم ایجاد نمایند.

 

افزایش سرقت بانک ها در شش ماهه نخست سال جاری

سردار خلیل واعظی از افزایش سرقت بانک در شش ماهه نخست سال جاری خبر داده و افزود: باند سه نفره سارقانی که کار خود را از اسفندماه سال گذشته با زدن یک طلافروشی در دلوار و سرقت سه کیلوگرم طلا آغاز کرده بودند، در ادامه دامنه سرقت های خود، دو پست بانک را در روستاهای سطح استان مورد سرقت قرار دادند.

وی افزود: با تلاش نیروی انتظامی، دو برادر سارق در این باند شناسایی که طی درگیری با آنها، یکی مجروح و دیگری سالم دستگیر شدند.

فرماندهی انتظامی استان بوشهر خاطر نشان کرد: اقدامات لازم جهت دستگیری عضو سوم این باند نیز صورت گرفته و وی نیز به زودی دستگیر خواهد شد.

وی ادامه داد: این سارقان با تیراندازی و حمله با تبر، موجب ایجاد رعب و وحشت در بین مردم شده و از این طریق به سرقت می پرداختند.

سردار واعظی اظهار داشت: در شش ماهه نخست سال جاری، آمار سرقت از مغازه و منزل نیز افزایش داشته است.

 

کاهش ۴ درصدی سایر سرقت ها

وی با اشاره به آمار سرقت های اتومبیل، موتورسیکلت، کیف قاپی، سرقت به عنف، راهزنی و گروگانگیری در سطح استان، خاطر نشان کرد: آمار کلی مجموع این سرقت ها نسبت به سال گذشته، با کاهش ۴ درصدی همراه بوده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف پنج تن مواد مخدر در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: در  این مدت افزایش ۲۹۳ درصدی کشفیات مواد مخدر را در سطح استان داشتیم.

 

کاهش ۱۹درصدی جرائم خشن در سطح استان

وی ادامه داد: میزان جرائم خشن در سطح استان طی شش ماهه نخست سال جاری، با کاهش ۱۹ درصدی همراه بود، همچنین آمار سرقت به عنف ۲۷ درصد، تیراندازی ۱۴ درصد و فوت شدگان ناشی از رانندگی نیز ۲۵ نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

 

آمار حوادث جاده ای در شش ماهه نخست سال جاری

سردار واعظی از کاهش تصادفات رانندگی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: حوادث رانندگی درون شهری ۱۳ درصد و برون شهری ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی افزود: ۲۷ درصد حوادث رانندگی درون شهری و ۲۴ درصد حوادث رانندگی برون شهری منجر به کشته شدن افراد شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در خصوص مشکل ترافیکی ایجاد شده در شهر بوشهر نیز خاطر نشان کرد: شهرداری بوشهر قول ۴ ماهه را جهت حل این مشکل داده است اما امیدواریم تا هفته آینده با باز کردن خیابانی جدید در این محدوده، بار ترافیکی به شکل چشمگیری کاهش یابد.

جنازه کشف شده در دشتی مشکوک بود

وی با اشاره به جنازه زنی که جدیدا در دشتی کشف شده است، گفت: فوت این زن، مشکوک بود اما هنوز مدارکی در خصوص قتل وی در دست نیست، از این رو پزشکی قانونی باید قتل وی را تایید نماید.

 

قتل های استان، خانوادگی بودند

سردار واعظی در خصوص اقدامات پیشگیرانه نیروی انتظامی در خصوص کاهش قتل در سطح استان گفت: این قتل ها ، غالبا خانوادگی بوده و در محیط منزل رخ داده است، از این رو نیروی انتظامی عملاً نمی تواند در پیشگیری از وقوع آنها اقدام نماید.

 

۱۶۶ میلیاردتومان کشفیات کالای قاچاق در شش ماهه اول سال جاری

وی در خصوص میزان کشفیات کالاهای قاچاق در سطح استان نیز ابراز داشت: در شش ماهه نخت سال جاری ۱۶۶ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شد که این آمار نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر در پاسخ به سوال خبرنگار دشتستان بزرگ در خصوص آوردن موتورسیکلت توسط دانش آموزان به مدارس گفت: هیچ دانش اموزی که به سن قانونی نرسیده است، حق آوردن موتورسیکلت را به مدارس ندارد.

وی با اشاره به معضل ورود قلیان به پارک ها نیز عنوان داشت: این امر یه معضل بهداشتی بوده و باید متولیان بهداشت جهت حل آن اقدام نمایند و نیروی انتظامی نیز در این زمینه همراه با انها شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی: آزمایشگاه‌های مرجع دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می‌‌شوند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی: آزمایشگاه‌های مرجع دانشگاه آزاد اسلامی معرفی می‌‌شوند معاون …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.