خانه / شهرستان تنگستان و استان بوشهر / تجمع شبانه سپرده‌گذاران بوشهری «آرمان» مقابل «ملل»+تصاویر

تجمع شبانه سپرده‌گذاران بوشهری «آرمان» مقابل «ملل»+تصاویر

موسساتی که برای مردم دردسرساز شدند

تجمع شبانه سپرده‌گذاران بوشهری «آرمان» مقابل «ملل»+تصاویر

سفیرتنگستان: تجمع کنندگان نسبت به بخشنامه پرداخت مطالبات شان تا سقف ۳ میلیون تومان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت بدهی موسسه آرمان را متقبل شده، اعتراض خود را اعلام کردند.

سفیرتنگستان: تعدادی از سهامداران موسسه مالی و اعتباری آرمان، شنبه شب در مقابل شعبه موسسه مالی و اعتباری ملل بوشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش «سفیرتنگستان»؛ این تجمع کنندگان که تعداد آنان حدود ۷۰ نفر تخمین زده می شد، نسبت به بخشنامه پرداخت مطالبات شان تا سقف ۳ میلیون تومان توسط موسسه مالی و اعتباری ملل که مسئولیت بدهی موسسه آرمان را متقبل شده، اعتراض خود را اعلام کردند.

تجمع‌کنندگان خواهان پرداخت تمامی مطالبات خود بوده و معتقدند که این مبلغ ناچیز، مشکلی از مشکلات آنان را رفع نمی‌ کند.

همزمان با حضور این شهروندان، در شعبه موسسه ملل نیز باز بوده و برخی سپرده گذاران در داخل شعبه نشستند.

از خردادماه امسال که حساب سپرده گذاران موسسه آرمان (تعاونی وحدت) از سوی بانک مرکزی مسدود شد و جزو موسسات غیرمجاز قلمداد گردید، موجی از اعتراضات سپرده گذاران آن همه استان ها از جمله بوشهر را در بر گرفت که سه شعبه در مرکز استان و یک شعبه در شهر برازجان دارد.

از آن زمان بارها به سپرده گذران موسسه آرمان وعده پرداخت وجوه شان داده شد تا اینکه اخیرا از سوی بانک مرکزی، موسسه ملل متولی این کار شد.

به شعبه موسسه ملل هجوم نیاورید

سرپرست موسسه ملل در بوشهر با اشاره به تجمع اعتراضی برخی سپرده گذاران «آرمان» مقابل شعبه موسسه شان به «خلیج فارس» گفت: این موسسه براساس اختیارات و منابعی که توسط بانک مرکزی تعیین شده، فعلا برای پرداخت سپرده گذاران تا سقف ۳ میلیون تومان آمادگی دارد.

امین دهقانی فرد افزود: موسسه ملل نقشی در اتفاق پیش آمده برای موسسه آرمان نداشته و با تصمیم بانک مرکزی و قوه قضائیه قرار است مقدمات پرداخت وجوه سپرده گذاران آن موسسه تا سقف تعیین شده را فراهم نموده، سپس با کارشناسی اموال موسسه آرمان و دریافت نقدینگی بیشتر، مراحل بعدی پرداخت ها هم صورت می گیرد، از این رو تقاضا داریم مقابل این موسسه تجمع نشده و هجوم نیاورند، از این رو براساس برنامه زمان بندی اعلام شده، سپرده گذاران آرمان برای تشکیل پرونده به شعبه ملل مراجعه کنند.

گرفتاری ۱۰ هزار بوشهری در موسسه آرمان

پیش از این و در تجمعات تابستانی سپرده گذاران موسسه آرمان، مدیر جذب سرمایه استانداری بوشهر گفته بود که ۱۰ هزار بوشهری گرفتار ماجرای موسسه آرمان شده اند.

امان الله شجاعی اظهار داشت: در استان ما بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان توسط مشتریان در مؤسسه مالی آرمان سپرده گذاری شده که ۸۰ درصد رقم سپرده ها زیر ۱۰ میلیون تومان می باشد.

به گفته وی، این مؤسسه در استان چهار شعبه دارد که سه تا در شهر بوشهر (در خیابانهای سنگی، بهمنی و بازار) و یکی از هم در برازجان واقع است.

 

منبع خلیج فارس.

درباره ی admin

همچنین ببینید

فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان خبر داد: راننده متواری عامل مرگ کودک افغان توسط پلیس دستگیر شد

فرمانده انتظامی شهرستان تنگستان خبر داد: راننده متواری عامل مرگ کودک افغان توسط پلیس دستگیر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.