خانه / ملی و بین المللی / توضیح آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی درباره سفر به آلمان

توضیح آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی درباره سفر به آلمان

توضیح آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی درباره سفر به آلمان

سفیرتنگستان/ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره علت سفر درمانی خود به آلمان اظهار داشت: من مدت یک سال دچار مشکلی در روده شده بودم و بعد از مدت‌ها مشخص شد غده‌ای در روده بزرگ هست، از همان ابتدا مراجعه به اطباء صورت گرفت هر چند برخی اصرار به علاج در خارج می‌کردند ولی من قبول نمی‌کردم و عمل جراحی بر بیمارستان ساسان انجام شد.

آیت‌الله شاهرودی افزود: دو عمل در اینجا صورت گرفت و بعد از مدتی در کلیه سمت چپ من مشکلی پیش آمد و پزشکان اختلاف داشتند که آیا نیاز به عمل دارد یا خیر، ولی غده دوم بزرگ شده بود و عمل سوم هم در بیمارستان ساسان انجام شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که برخی بستگان اصرار داشتند درمان در اینجا غیر ممکن است، گفت: مدارک پزشکی من را به خارج کشور ارسال کردند و وقتی مدارک من را دیدند اصرار داشتند مراجعه‌ای به پزشکان خارج شود، که با اصرار عزیزان سفر مختصری به آلمان داشتم.
آیت‌الله شاهرودی خاطر نشان کرد: در این سفر پزشکان مسئله را بررسی کردند و حتی عمل سوم که در ایران صورت گرفته بود، را هم قبول نداشتند. یک عفونت شدید هم در بدن من کشف شد که درمان شد و چون برای انجام عمل مدتی طول می‌کشید من درخواست کردم پروتکل درمان را بنویسند تا در ایران درمان کنیم.

وی افزود: اگر این درمان انجام نمی‌گرفت ممکن بود عفونت به خون برسد که ممکن بود علاجی نداشته باشد، ولی خداوند لطف کرد این مسئله انجا حل شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که اصل سفر به توصیه پزشکان بود و اختلافی که اینجا بین پزشکان شد ما را مجبور کرد که به خارج برویم، گفت: هرچند آنجا هم پزشکان خودمان همچون دکتر نجابت و دکتر سمیعی متکفل کار بودند و در بیمارستان پروفسور سمیعی بودیم که مرکز درمانی معروفی در اروپا است.
وی با اشاره به تحرکات اخیر عده معدودی از عناصر سلطنت‌طلب و منافقین از همکاری و هماهنگی خوب دولت و پلیس آلمان تقدیر کرد و افزود: پس از سیر درمانی مربوط به عفونت مقطعی و برای رفع آثار داروهای آنتی‌بیوتیک که نیاز به طی دوره زمانی چند هفته بود با نظر پزشکان برای ادامه این روند به کشور مراجعه کردیم.
آیت الله شاهرودی با قدردانی از بصیرت و آگاهی و حضور در صحنه مردم با اشاره به اغتشاشات روزهای اخیر گفت: مردم همواره توطئه‌های دشمن را ناکام می‌گذارند و اتحاد ملی، ایمان و عشق و علاقه خود به رهبری را همواره نشان داده‌اند.
وی درباره اقدام اخیر ترامپ در خصوص برجام و تحریم برخی نهادهای ایرانی گفت: ترامپ یک انسان متعارف نیست و حرکاتش براساس دیپلماسی عقلانی صورت نمی‌گیرد و در قضایای متعدد نسبت به رقبای خودش و نسبت به قدس حرکات ناموزونی انجام می‌دهد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این شخص دنبال جنجال و تحصیل مال از کشورهای عربی منطقه است که تحت تاثیر اسرائیل و آمریکا هستند و ثروت مسلمانان را به تاراج می‌برد و به دنبال استفاده بیشتر و به یغما بردن ثروت کشورهای عربی است.
آیت‌الله شاهرودی با بیان این که برجام امضاء شده و قابل نقض نیست، اظهار داشت: جمهوری اسلامی هم حق دفاع از خود را دارد و اقدامات ترامپ به جایی نمی‌رسد.منبع تسنیم.

درباره ی admin

همچنین ببینید

فرار به جلو روحانی با رفراندوم

فرار به جلو روحانی با رفراندوم سخنان روحانی درباره رفراندوم، یادآور موضوع خزانه خالی در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.